Atlantsammenslutningens sekretariat består i efteråret 2017 af fem praktikanter fra danske universiteter og en virksomhedspraktikant, der sammen med Generalsekretæren, alle forsøger at skabe debat og oplysning om aktuelle sikkerheds- og udenrigspolitiske problemstillinger.

 

 

Generalsekretær
Lars Bangert Struwe, Ph.d.
lars@atlant.dk
Tlf: 3059 1944

 

 

 

Praktikant
Mikkel-Emil Hansen, stud.soc. international sikkerhed og folkeret 
mikkel-emil@atlant.dk

 

 

 

Praktikant
Philip Butler, stud.soc international sikkerhed og folkeret
philip@atlant.dk

 

 

 

Praktikant 
Güray Baba, stud.scient. pol 
guray@atlant.dk 

 

 

 

Praktikant  
Steffen Jørgensen, stud.soc international sikkerhed og folkeret 
steffen@atlant.dk

 

 

 

Praktikant
Stine Collin Nielsen, stud.mag i Mellemøststudier 
stine@atlant.dk

 

 

 

Virksomhedspraktikant
Daisy Eyð Piculell Saxov, cand.scient.pol 
daisy@atlant.dk